Květnová akce: Využijte akční nabídku 4+1 nebo 5+2 dny zdarma na termíny v květnu 2024. Cena je již upravena při vytvoření rezervace.

TIPY na nejkrásnější a zajímavé pláže na ostrově Tenerife


 

Celkovou krásu, kterou vám Tenerife nabízí doplňuje velké množství pláží s různými barvami písku. Pláže jsou vhodné ke koupání, opalování, ale také k potápění nebo surfování. Velká většina pláži na Tenerife jsou sopečného původu, a tak mají nezvykle tmavý písek. Některé pláže jsou pokryté světlým jemným pískem, který jsem byl dovezen ze Sahary. Jelikož pláží na Tenerife je opravdu hodně, vybrali jsme pro vás alespoň ty nejvíce vyhledávané mezi turisty.

 

Pravidla na plážích

Jako ve většině zemí platí stejné pravidlo na plážích ohledně vlajek, které se mohou vyskytovat i na plážích na Tenerife.

červená - koupání zakázáno

žlutá - koupání povoleno se zvýšenou opatrností

zelená - dobré podmínky pro koupání

 

Playa de El Médano

Pláž Playa de El Médano

Skoro za rohem jižního letiště Tenerife se nachází jedna z nejlepších pláží na kitesurfing a windsurfing. Jak můžete vidět z fotografie, pláž má tmavý písek. Moře je zde klidnější a vlny zde nejsou moc veliké, ale potkáte tu silnější vítr vhodný na již zmíněné vodní sporty. Na pláži je možné si zapůjčit lehátka a slunečníky. O kus dál se nachází pláž Playa de La Tejita, která bývá méně frekventovaná a kam se dostanete krásnou procházkou z pláže Playa de El Médano. Pláž Playa de La Tejita turisté navštěvují, aby se vzdálili od rušných turistických letovisek a kvůli nádhernému výhledu na oceán a na starý sopečný kráter Montaña Roja.

 

Playa de las Américas

Playa de las Américas

Když se dáme více na jihozápad, tak narazíte na pláž Playa de las Américas doprovázenou krásnými palmami. Pláž najdete u jednoho z velkých letovisek, které je zároveň skvělou volbou pro noční zábavu, návštěvu diskoték a barů. Pláží okolo pobřeží je opravdu hodně, a tak máte možnost se podívat i na další pláže, které vedou kolem krásné promenády.

Žlutý písek na pláži je jemný a přístup do vody je pozvolný a velmi vhodný i pro děti. Výška a síla vln se odvíjí dle počasí, a tak jako všude doporučujeme hlídat barvu vyvěšené vlajky. Poblíž se nachází i mnoho míst ideální k uspořádání výletu.

V okolí najdete například Siam Park nebo Monkey Park, které jsme vám více rozepsali v našem článku.

 

Playa de Las Teresitas

Playa de Las Teresitas

Pouze 9 kilometrů od hlavního města Santa Cruz de Tenerife najdete pláž Playa de Las Teresitas. Pláž najdete skoro až na úplném severu ostrova. Písek na pláži vám bude připomínat jemný žlutý písek z Egypta, jelikož Playa de Las Teresitas je uměle vytvořená ze saharského písku.

Je velmi vhodná pro rodiny s dětmi už jen kvůli své velikosti, klidnému moři a mělkému vstupu do moře. Podél pláže je k dispozici velké parkoviště, které doprovází alej palem, které poskytují stín.

Součástí pláže Playa de Las Teresitas jsou toalety, převlékárny a také restaurace. 

 

Playa Los Patos

Playa Los Patos

V prvé řadě bychom měli zmínit, že se jedná o nudistickou pláž. Pláž se nachází na severním pobřeží Tenerife u městečka Santa Ursula. Na odlehlé pláži Playa Los Patos najdete černý písek a skály, které stojí za to při projíždění poblíž této pláže vidět. Je obklopena útesy a dosažitelná sestupem po strmé skalní stezce.

 

 

Playa del Cabezo

Playa del Cabezo

Černá vyhledávaná pláž Playa del Cabezo se nachází na východním pobřeží Tenerife. Často se přezdívá jako psí pláž, jelikož tu najdete hodně běžců a plážových turistů právě se psy. Černý písek není úplně jemný, vyskytují se tu menší i větší kameny. U pláže je parkoviště, basketbalové hřiště a v blízkosti najde i supermarkety, sámošky nebo restaurace.

 

 

 

Veškeré informace na tomto blogu byly v době sepsání aktuální a je možné, že se postupem času může něco změnit, a tak nebudou některé informace pravdivé. Zároveň vždy doporučujeme předem si ověřit dostupnost a rezervovat parkovací místo pro váš obytný vůz.

 

Hymer

Carado T 459 Clever edition

Polointegrovaný luxusní vůz pro 4 osoby, aktuálně na Tenerife
neomezený nájezd km
nájemné za den
od 3 490 Kč vč. DPH
Detail vozu
v provozu od
2021
počet sedadel
4
počet lůžek
5
délka
7,40 m
šířka
2,32 m
výška
2,90 m
váha
2 890 kg
PÖSSL

Pössl 2 Win R +

luxusní vůz s vestavbou pro 2 osoby, Aktuálně k pronájmu na TENERIFE
neomezený nájezd km
nájemné za den
od 2 990 Kč vč. DPH
Detail vozu
v provozu od
2021
počet sedadel
4
počet lůžek
2
délka
5,99 m
šířka
2,05 m
výška
2,65 m
váha
0 kg
Hymer

Carado T 448

Polointegrovaný luxusní vůz pro 4 osoby , aktuálně na Tenerife
neomezený nájezd km
nájemné za den
od 3 490 Kč vč. DPH
Detail vozu
v provozu od
2021
počet sedadel
4
počet lůžek
5
délka
7,35 m
šířka
2,32 m
výška
2,90 m
váha
2 980 kg

 

 

 

Co na vás bude čekat za počasí na Tenerife v prosinci nebo v červnu?
Co na vás bude čekat za počasí na Tenerife v prosinci nebo v červnu?
Tenerife
  Kanárské ostrovy, konkrétně ostrov Tenerife je celoročně vyhledávaný jako skvělá volba dovolené. Přes den jsou teploty převážně...
Číst více
Jaké lokality na Tenerife skrývají ty nejzajímavější místa?
Jaké lokality na Tenerife skrývají ty nejzajímavější místa?
Tenerife
  Tenerife je jeden z nejoblíbenějších ostrovů na Kanárech. Oslní vás svými nádhernými plážemi, skvělým prostředím pro vodnní...
Číst více
Kde získat nejlevněji letenky na Tenerife?
Kde získat nejlevněji letenky na Tenerife?
Tenerife
  Pro ty, kteří neví jaké jsou možnosti ohledně létání na Tenerife jsme se rozhodli sepsat pár informací,...
Číst více
Všechny články

Nemůžete najít, co potřebujete?

Vyzkoušejte nás kontaktovat pomocí formuláře.

Kontaktovat