Co na vás bude čekat za počasí na Tenerife v prosinci nebo v červnu?


 

Počasí na Tenerife

Kanárské ostrovy, konkrétně ostrov Tenerife je celoročně vyhledávaný jako skvělá volba dovolené. Přes den jsou teploty převážně mezi 20 - 30 °C podle toho, kdy cestujete na Tenerife. Dále bude hrát roli v jaké oblasti Tenerife se budete momentálně pohybovat. Při cestování po Tenerife se můžete ohledně počasí držet jednoho pravidla. Čím budete výše v nadmořské výšce, tak vám bude více chladněji, než v níže položeném místě na ostrově. Na severu ostrova Tenerife můžete vidět více zeleně bohatou vegetací, zatímco východní a jižní část ostrova je výrazně sušší a v rámci vegetace se zde vyskytují hlavně kaktusy a palmy.

 

Teplota moře na Tenerife

Teplota moře bývá vždy o něco menší než teplota vzduchu a pohybuje se tak v rozmezí od 18 do 24 °C. Moře bude nejteplejší mezi červnem a říjnem, kdy průměrně dosahuje teplot od 21 až 24 °C. Nejstudenější voda v moři je od ledna do dubna s průměrnou teplotou vody okolo 18 - 20 °C.

 

Počasí na Tenerife v jednotlivých měsících

Na začátku článku jste zjistili, že Tenerife je opravdu celoroční destinace pro plánování dovolené. Pojďme se podívat jak je to s počasím v konkrétních měsících.

 

Leden

Leden je první z měsíců, kdy jsou na ostrově nejmenší teploty z celého roku. To neznamená, že je tam zima. Teploty jsou zde přes den mezi 19 - 21 °C. Leden je velmi ideální hlavně k turistice a poznávání ostrova. Na severní části Tenerife se můžete setkat s menším větrem nebo mírnými srážkami, které jsou opravdu chvilkové. Za to jižní část je v tuto dobu slunečná a bezvětrná.

Únor

Lednové počasí pokračuje i v únoru. Teploty nám zůstávají mezi 21 - 22 °C a můžete tedy pokračovat v poznávání ostrova například na jižní části, kde budete mít slunečněji a bez větru. Počasí můžete také využít na opalování na jedné z krásných pláží na Tenerife. Zda vás zajímají pláže na Tenerife, tak se překlikněte do našeho blogového článku.

Březen

Březen za kamna vlezem. Tuto pranostiku si necháme v Čechách a pojedeme se raději ohřát na Tenerife. Počasí se nám postupem času mění na celém ostrově, a tak se nám začínají zvedat denní teploty a na severní části ostrova začíná být silnější vítr. Teplota vzduchu je teda přibližně od 22 - 23 °C, ale vždy záleží na části ostrova a výšce, kde se budete momentálně nacházet.

Duben

V dubnu začíná na ostrově rozkvétat zeleň a celkový dojem z počasí máte jako na jaře. Srážky se opět mohou objevit, ale spíše chvilkové, které by vás neměli zaskočit. Teploty vzuchu se obvykle pohybují mezi 22 - 24 °C.  Celkem se v dubnu můžete těšit na průměrných 8 hodin slunečních paprsku denně.

Květen

Na konci května již začínají být velmi zajímavé teplotní podmínky. Teploty se průměrně pohybují mezi 23 - 25°C. Na začátku května se ještě můžete potkat s výrazně menší cenou za letenky než například ke konci května či začátkem června.

Hymer

Carado T 459 Clever edition

Polointegrovaný luxusní vůz pro 4 osoby, aktuálně na Tenerife
neomezený nájezd km
nájemné za den
od 3 490 Kč vč. DPH
Detail vozu
v provozu od
2021
počet sedadel
4
počet lůžek
5
délka
7,40 m
šířka
2,32 m
výška
2,90 m
váha
2 890 kg
PÖSSL

Pössl 2 Win R +

luxusní vůz s vestavbou pro 2 osoby, Aktuálně k pronájmu na TENERIFE
neomezený nájezd km
nájemné za den
od 2 990 Kč vč. DPH
Detail vozu
v provozu od
2021
počet sedadel
4
počet lůžek
2
délka
5,99 m
šířka
2,05 m
výška
2,65 m
váha
0 kg
Hymer

Carado T 448

Polointegrovaný luxusní vůz pro 4 osoby , aktuálně na Tenerife
neomezený nájezd km
nájemné za den
od 3 490 Kč vč. DPH
Detail vozu
v provozu od
2021
počet sedadel
4
počet lůžek
5
délka
7,35 m
šířka
2,32 m
výška
2,90 m
váha
2 980 kg

Červen

V Červnu už tu začíná být Sluníčko opravdu příjemné. Tepota vzduchu se běžné pohybuje mezi 25 - 27 °C. Na jihu ostrova byste měli být opět bez nějakých větších přeháněk. Na východním a severním pobřeží se začínají sjíždět milovníci vodních sportů jako je třeba surfing. Začíná zde sílit vítr, který vytváří optimální podmínky pro vykonávání těchto sportů.

Červenec

Na Tenerife v červenci prožijete skoro nejteplejší měsíc v celém roce. Červenec je tedy nejideálnější volbou pro dovolenou u moře. Zároveň začínají letní prázdniny, tak můžete vzít i děti a vyrazit za krásami ostrova. Obvykle v tomto měsíci nesprchne ani kapka deště, obloha je bez mraků a teploty vzduchu se dostávají až na 28 °C. Naplánujte speciální výlet na Tenerife a vyražte například do největšího vodního parku v Evropě.

Srpen

Máme tu měsíc, který si drží prvenství mezi nejteplejšími měsíci na ostrově. Teploty, které mnohdy dosahují  30 °C jsou zcela ideální na koupání v moři nebo opalování. Tipy na krásné pláže na Tenerife jsme vám sepsali v našem dalším blogovém článku. K uskutečnění dobrodružné dovolené vám pomůžeme s našimi obytnými vozy a tipy na letenky na Tenerife s přímým letem nebo přestupem.

Září

Počasí v Září je na Tenerife převážně stejné jako v červenci. Teplota vzduchu bude tedy přes den okolo 28 °C, ale teplota vody by měla být výší okolo 2 °C než v červenci. Spíše na severní a východní části Tenerife přibývá na síle větru, a tak se opět dělají na moři pěkné vlny, které lze krásně využít třeba na surfing.

Říjen

Teploty nám pomalu klesají, a tak očekávejte průměrné teploty kolem 26 °C. Jestliže jste si nestihli v aktuálním roce odpočinout a pořádně se vyhřát na sluníčku, vyražte na Tenerife kde si to stále splníte. Dovolenou si zpestřete nějakým výletem po Tenerife a užívejte si atmosféru ostrova.

Listopad

I když v České republice budete již nosit první zimní oblečení, teploty na Tenerife se budou běžně pohybovat mezi 22 - 24 °C. Stále platí pravidlo, že jižní část ostrova bude klidnější s příjemným sluníčkem a na severní části vás může překvapit i krátká přeháňka, která se objevuje párkrát do měsíce.

Prosinec

Prosinec je velkým a častějším lákadlem pro turisty. Jak už jako moderní a netradiční způsob trávení Vánoc nebo Silvestra, ale i svým počasím. Tenerife vás přivítá příjemnými teplotami kolem 19 - 21 °C. Prosinec je jako leden velmi ideální hlavně k turistice a poznávání ostrova. Na severu mnohdy překvapí turisty i častější přeháňky a to více než v jakýkoliv jiný měsíc. Jih má v tomto výhodu, zde budete mít větší pravděpodobnost, že na vás kapka ńespadne.

 

Veškeré informace na tomto blogu byly v době sepsání aktuální a je možné, že se postupem času může něco změnit, a tak nebudou některé informace pravdivé.

 

 

 

 

 

Jaké lokality na Tenerife skrývají ty nejzajímavější místa?
Jaké lokality na Tenerife skrývají ty nejzajímavější místa?
Tenerife
  Tenerife je jeden z nejoblíbenějších ostrovů na Kanárech. Oslní vás svými nádhernými plážemi, skvělým prostředím pro vodnní...
Číst více
Kde získat nejlevněji letenky na Tenerife?
Kde získat nejlevněji letenky na Tenerife?
Tenerife
  Pro ty, kteří neví jaké jsou možnosti ohledně létání na Tenerife jsme se rozhodli sepsat pár informací,...
Číst více
Mapa Tenerife a zajímavosti o největším ostrově Kanárských ostrovů
Mapa Tenerife a zajímavosti o největším ostrově Kanárských ostrovů
Tenerife
  Kanárské ostrovy je souostroví ze 7 samostatných ostrovů -  Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La...
Číst více
Všechny články

Nemůžete najít, co potřebujete?

Vyzkoušejte nás kontaktovat pomocí formuláře.

Kontaktovat