Květnová akce: Využijte akční nabídku 4+1 nebo 5+2 dny zdarma na termíny v květnu 2024. Cena je již upravena při vytvoření rezervace.

Jaké lokality na Tenerife skrývají ty nejzajímavější místa?


 

Tenerife je jeden z nejoblíbenějších ostrovů na Kanárech. Oslní vás svými nádhernými plážemi, skvělým prostředím pro vodnní sporty a hlavně turistikou a překrásnými místy, které si budete pamatovat celý život. Na ostrově si zkrátka užijí všichni. Díky svému stálému příznivému klimatu je navíc Tenerife vhodnou destinací pro dovolenou po celý rok. Více o počasí na Tenerife si můžete přečíst v našem dalším blogovém článku.

Jak jsme již na začátku zmínili, Tenerife je jako stvořené pro podnikání výletů. Ať už jste na ostrově v lednu nebo červenci a nacházíte se na jižní nebo severní části, máte desítky možností jak poznat krásy Tenerife. Rádi se s vámi podělíme o nějaké tipy na výlety, a tak se můžete nechat inspirovat těmi nejzajímavějšími místy.

 

Pico del Teide

Webové stránky: https://www.reservasparquesnacionales.es/

Pico del Teide

Pojďme si představit chloubu ostrova a to činnou sopku, která je tak trochu přírodním symbolem celého ostrova Tenerife. Hora společně s národním parkem, který je okolo hory se dostaly na seznam světového přírodního dědictví UNESCO v roce 2007. Již během příletu na Tenerife nejde Pico del Teide přehlédnou. Při vyhovujícím počasí je z vrcholu hory vidět celý ostrov Tenerife, oblaka i sousední ostrovy. Pico de Teide je zároveň nejvyšší horou Kanárských ostrovů, ale i celého Španělska. Jelikož se nejedná o žádného prcka (3 718 m.n.n), tak máte možnost se dostat až na vrchol více způsoby:

1. Fyzicky zdatní turisté si mohou udělat krásnou procházku po svých, a tak si užít cestu na vrchol na maximum.

2. Zda se nechcete unavit již u prvního výletu, můžete zvolit místní lanovku, která vám z části pomůže se dostat až na vrchol .

 

Místní podmínky pro výlet na Pico de Teide

Zda plánujete výlet na Pico de Teide a chcete jít až na vrchol, tak je nutné si vyřídit povolení na oficiálních stránkách národního parku. Žádost o povolení doporučujeme vyřídit co nejdříve a s co největším předstihem, klidně měsíc až dva dopředu. Vždy záleží na aktuální vytíženosti. Zda si nestíháte povolení zařídit, na horu se sice dostanete, ale ne až na vrchol. Povolení je totiž třeba pouze pro poslední 700 metrů dlouhý úsek cesty zvané "Telesforo Bravo". Stezka začíná na konečné stanici lanovky a končí na vrcholu hory.

 

Siam Park

Webové stránky: https://www.siampark.net/

Siam Park Tenerife

Místo plné zábavy, adrenalinu a vody. Představujeme vám Siam Park, největší Aquapark v Evropě, nacházející se v jižní části ostrova Tenerife. V parku najdete nespočet tobogánů různých délek, skluzavek pro děti, desítky vodních atrakcí, které zabaví dospělé, ale i děti. 

Siam Park je navržen v asijském stylu s tropickým prostředím a celkově tento design dodává skvělou atmosféru napříč celým parkem. Vodní atrakce jsou rozděleny do 3 kategorií, Relax, Family a Adrenalin. Své si tam tedy najde opravdu každý. Vyzkoušejte například tobogán o výšce 28 m, kdy při jízdě můžete dosáhnout rychlosti až 80 km/h a samotnou jízdu zakončíte průjezdem obrovským akváriem plným žraloků a rejnoků.

 

Park a pyramidy Güímar

Webové stránky: https://www.piramidesdeguimar.es/

pyramidy_Guimar

Pyramidy v Güímaru se nacházejí na východním pobřeží ostrova Tenerife, severním okraji městečka Güímar. Park je vytvořen okolo 6 pyramid, které vás mohou zaskočit svou výškou, jelikož měří maximálně 4 metry. Svým vzhledem se spíše podobají pyramidám Mayů a Aztéků.

Podle archeologických průzkumů by měli tyto pyramidy pocházet z 19. století. Archeologové dále tvrdí, že nemělo jít o vybudování jen tak nějakých pyramid, ale o kameny, které zemědělci běžně rovnali na okraj svých polí. V parku je umístěné i muzeum, kde si můžete přečíst informace o dalších pyramidách z celého světa.

 

Tematické zahrady s naučnými stezkami

Za zmínku rozhodně stojí i zahrady, které doprovází tematické stezky, při kterých se dozvíte informace o jednotlivých rostlinách. Zahradu, kterou bychom rádi zmínili se jmenuje Jardín Venenoso. Tato zahrada má tu zvláštnost, že se tam nachází více než 70 druhů jedovatých rostlin z celého světa, ale i ty nejjedovatější z celé planety. Tuto jedinečnou výstavu rostlin si můžete užít na ploše 1 500 m2. Cílem této zahrady je nejen propagovat hravou formou vzdělávání se o rostlinách, ale i zvyšovat povědomí o nebezpečí, které pro člověka představují jedy přítomné v rostlinném světě.

 

Tenerife Zoo Monkey Park

Webové stránky: https://monkeypark.com/

Tenerife Zoo Monkey Park

Je to zajímavé, ale v Zoo Monkey Parku nenajde pouze opice. Zvířata v zoo tvoří samozřejmě velké množství opic, ale i leguáni, krokodýly, papoušci nebo hlodavci. Při naší návštěvě bylo vidět, že se o zvířata celkově starají velmi hezky a všude bylo i čisto. Máte tedy další tip na ideální výlet s dětmi, který jim můžete zpestřit krmením některých zvířat přímo v kleci, a tak s nimi mít osobní kontakt. Zoo Monkey Park se nachází na jihu ostrova kousek od letiště a aktuálně mají otevřeno každý den. Cena vstupenky za dospělou osobu je 10 euro a za dítě do 12 let je to 5 euro.

 

Drago de Icod de los Vinos

Webové stránky: https://www.webtenerife.co.uk/

Drago de Icod de los Vinos

Severozápadně ležící městečko o kterém si budeme chvíli povídat má velmi bohatou historii a žije v něm okolo 27 000 obyvatel. Zda budete mít cestu do těchto míst ostrova, rozhodně doporučujeme do Icod de los Vinos zajet. Icod de los Vinos leží ve vinařské oblasti plné farmářů u kterých si můžete zakoupit jejich produkty jako jsou například sýry. Město má dochovanou původní architekturu, jejímž hlavním znakem jsou kamenné portály a dřevěné balkony. Najdete zde mnoho hezkých míst, ale jedno z nich zcela vyniká. Nemůže to být nic jiného než El Drago Milenario, nejstarší a největší strom samotného ostrova, jehož konkrétní stáří se odhaduje na cca 1 000 let. Zároveň je tento skvostný strom nejstarším dračincem na celém světě. Z fotky můžete vidět jak je obrovský, kde dosahuje výšky 21 metrů.

 

Punta Teno

Webové stránky: https://www.piramidesdeguimar.es/

Punta Teno

Punta Teno je velmi známá část ostrova Tenerife, která je zároveň nejzápadnějším výběžkem ostrova Tenerife. Lokalita je velmi ideální k pozorování různého ptactva, fotografování nebo k romantické chvíli, které můžete zakončit selfie u majáku. Kdo se rozhodne dojet až sem, získá za odměnu nádherný výhled na ostrov La Gomera a na Atlantický oceán.

V okolí je krajina velmi suchá, vegetace nízká, a tak se můžete cítit jako na pustém konci světa. Již zmíněný červeno-bílý maják je velmi oblíbeným objektem i pro focení se západy Slunce, který považují turisté jako jeden z nejhezčích z celého Tenerife. 

Najdete zde i hezkou zátoku s kamínkovou pláží, která láká milovníky šnorchlování i rybářské loďky, které těší hojnost a rozmanitost druhů ryb okolo výběžku.

 

 

Hymer

Carado T 459 Clever edition

Polointegrovaný luxusní vůz pro 4 osoby, aktuálně na Tenerife
neomezený nájezd km
nájemné za den
od 3 490 Kč vč. DPH
Detail vozu
v provozu od
2021
počet sedadel
4
počet lůžek
5
délka
7,40 m
šířka
2,32 m
výška
2,90 m
váha
2 890 kg
PÖSSL

Pössl 2 Win R +

luxusní vůz s vestavbou pro 2 osoby, Aktuálně k pronájmu na TENERIFE
neomezený nájezd km
nájemné za den
od 2 990 Kč vč. DPH
Detail vozu
v provozu od
2021
počet sedadel
4
počet lůžek
2
délka
5,99 m
šířka
2,05 m
výška
2,65 m
váha
0 kg
Hymer

Carado T 448

Polointegrovaný luxusní vůz pro 4 osoby , aktuálně na Tenerife
neomezený nájezd km
nájemné za den
od 3 490 Kč vč. DPH
Detail vozu
v provozu od
2021
počet sedadel
4
počet lůžek
5
délka
7,35 m
šířka
2,32 m
výška
2,90 m
váha
2 980 kg

 

Co na vás bude čekat za počasí na Tenerife v prosinci nebo v červnu?
Co na vás bude čekat za počasí na Tenerife v prosinci nebo v červnu?
Tenerife
  Kanárské ostrovy, konkrétně ostrov Tenerife je celoročně vyhledávaný jako skvělá volba dovolené. Přes den jsou teploty převážně...
Číst více
Kde získat nejlevněji letenky na Tenerife?
Kde získat nejlevněji letenky na Tenerife?
Tenerife
  Pro ty, kteří neví jaké jsou možnosti ohledně létání na Tenerife jsme se rozhodli sepsat pár informací,...
Číst více
TIPY na nejkrásnější a zajímavé pláže na ostrově Tenerife
TIPY na nejkrásnější a zajímavé pláže na ostrově Tenerife
Tenerife
  Celkovou krásu, kterou vám Tenerife nabízí doplňuje velké množství pláží s různými barvami písku. Pláže jsou vhodné...
Číst více
Všechny články

Nemůžete najít, co potřebujete?

Vyzkoušejte nás kontaktovat pomocí formuláře.

Kontaktovat