Při plánování cesty a míst, kde budete přespávat při vaší cestě obytným vozem, máte více možností. Dále si musíme říci, jestli chcete na těchto místech jen zastavit a například se občerstvit nebo budete na daném místě i nocovat.

Kempovat totiž nemusíte nutně jen v kempech nebo vyhledávat Stellplatz. Slyšeli jste někdy o kempování na divoko? Už z názvu můžete tušit co to vlastně znamená kempovat na divoko.

Při nocování v kempech nebo na Stellplatzu máte převážně povolené nechat na daném místě obytný vůz i přes noc a zároveň na těchto místech mnohdy můžete využít el. přípojku, doplnění pitné vody, vylití šedé vody.

Kempování na divoko je místo jako je například pláž, louka, les, příroda a v rámci poskytování služeb je to spíše opak oproti kempům a Stellpaltzům. V hodně případech je na určitých místech v České republice i v zahraničí tento typ kempování zakázaný. Vše je velice individuální a hlavně je vždy potřeba dodržovat určitá pravidla v rámci kempování na divoko. Primárně po sobě uklízet, nevylévat šedou vodu a nedělat nepořádek.

Nemůžete najít, co potřebujete?

Vyzkoušejte nás kontaktovat pomocí formuláře.

Kontaktovat