Costa Adeje

Letovisko Costa Adeje patří mezi nejnovější a nejpopulárnější letoviska na celém Tenerife. Nachází se na jižním pobřeží 16km od jižního letiště. V Costa Adeje si najde opravdu každý to své. U moderních a luxusních hotelů najdete pláže se zlatým pískem, kde vás čekají příjemné podmínky ke koupání po celý rok. Nechybí tu ani bary, restaurace, supermarkety, obchody se suvenýry a noční kluby. Costa Adeje sousedí s dalšími rekreačními letovisky, jako je Playa de las Américas a Los Cristianos, z jehož přístavu vyplouvají lodě na La Palmu nebo Gomeru.

 

Pláže v Adeje

V Costa Adeje najdete spoustu krásných a zajímavých pláží po celém pobřeží. Na plážích v této lokalitě je teplo po celý rok a obvykle tu tolik nefouká, jako například na severu. Rodiny s malými dětmi zde uvítají pláže s pozvolným vstupem do moře a mírnými vlnami. Pláže zde mají převážně zlatý písek, ale najdete tu i s tmavým pískem nebo kameny.

 

Playas de Troya

Nejdéle existující turistická pláž na pobřeží Costa Adeje. Playas de Troya nabízí zasloužený odpočinek a zábavu. Pláž tvoří vulkanický písek a nese označení kvality Modrá vlajka. Jedná se o skvělé místo pro celou rodinu, ale i partu kamarádu, kteří chtějí zažít adrenalin v podobě vodních aktivit. Za poplatek jsou k dispozici slunečníky a lehátka. Ikdyž se pláž nachází u nejrušnějšího letoviska v Tenerife, tak je téměř po celý rok obsazena středně z celkové kapacity. Den můžete zakončit krásnou procházkou po promenádě plnou obchodů a restaurací.

 

Playa del Duque

Jemná písečná pláž se šedým pískem je skvělým místem pro celoroční dovolenou a odpočinek. Na pláži je k dispozici kompletní zázemí jako jsou slunečníky, lehátka, sprchy, toalety, převlékárny i občerstvení. V blízkosti je také dostatek parkovacích míst pro obytné vozy.

Playa del Duque je zcela ideální pro plážovou dovolenou, proto si i vysloužilo ocenění modrou vlajku. Tento prestižní status byl Playa del Duque udělen za čistotu, vysoký standard a vynikající vybaven. Podél pláže je dlouhá promenáda plná obchodů a restaurací s nabídkou mezinárodní i místní kuchyně.

 

Playa de la Enramada

Pláž Enramada je oblázková pláž s jemným sopečným pískem, který byl vyroben semletím původních oblázků a smícháním s vyhloubeným pískem z mořského dna. U pláže najdete i malé hromádky kamení, které jsou poskládány do výšky, a tak vytvářejí malé věže po celé oblázkové části pláže. 

Na Playa de la Enramada začíná promenáda Costa Adeje, která pokračuje podél celého pobřeží až do Los Cristianos. Tato část promenády je velmi oblíbená mezi sportovci, kteří ji využívají k běhání a procházkám.

 

Playa de la Pinta

Playa La Pinta leží vedle přístaviště Puerto Colon, ve kterém můžete vidět krásné lodě a jachty. Nechybí tu mnoho obchodů, barů a restaurací. Na pláži je jemný zlatý písek s bezbariérovým přístupem. Najdete zde pobřežní hlídku, lehátka, slunečníky, sprchy, převlékárny a toalety.

Tato pláž je ideální pro celou rodinu. Vlny jsou klidné díky vlnolamům a strategické poloze pláže. Jedním z největších lákadel je řada vodních sportů, které jsou zde k dispozici. Pro děti je na Playa La Pinta připravený též vodní adrenalin a to v podobě skákacích hradů přímo na moři.

 

Playa El Beril

Jedná se o menší zátoku s šedým jemným pískem a pozvolným vstupem do moře. Pláž nabízí lehátka a slunečníky, restauraci, sprchy a toalety. Playa El Beril je velmi vhodná pro rodiny s dětmi díky menším vlnám, ale i pro turisty, které chtějí vidět typickou barvu písku pláží na Tenerife. Podél pláže opět vede promenáda, které je velmi vhodná k procházkám či přesunu na jinou pláž.

 

Výlety v okolí Costa Adeje

V této lokalitě máte možnost podniknout dobrodružný výlet pro dospělé, ale i děti. Výlety na Tenerife jsme vám sepsali v našem blogovém článku, kde se konkrétně zmiňujeme o největším aquaparku v Evropě nebo zoologické zahradě nacházející se v blízkosti Costa Adeje. Aquapark Siam Park je postavený v thajském stylu plný zeleně a adrenalinu v podobě tobogánů a skluzavek. Dalším tipem na výlet je Zoo Monkey Park, kde na vás budou čekat opice, leguáni, krokodýli, papoušci nebo hlodavci.

 

Nemůžete najít, co potřebujete?

Vyzkoušejte nás kontaktovat pomocí formuláře.

Kontaktovat