Kam vyrazit lyžovat po ČR s obytným vozem?


 

České hory nám lyžařům, snowboardistům a běžkařům nabízejí stovky kilometrů sjezdovek a prostoru pro uskutečnění dobrodružné a hezké zimní dovolené. Obytné auto vám nabízí jinou možnost prožití hezkých chvílí s rodinou, kterou využívá čím dál více českých turistů. Tomu se staví i pozitivně některé autokempy v českých horách, které jsou specializované pro parkování obytných vozů. My jsme si pro vás připravili pár tipů kam vycestovat do českých hor s obytným vozem a užít si tak hezkou dovolenou trochu jinak než jste byly dosavaď zvyklý.

 

Horský resort Buková Hora

Bukova hora Cenkovice

 

Délka sjezdovek: 8 kilometrů

Stupně obtížnosti: Červené a modré sjezdovky

Live kamera: https://bit.ly/Buková_Hora_live

Web skiareálu: https://bit.ly/Buková_Hora_web

Vzdálenost od parkování: 0 m

 

 

Hledáte moderní a rozsáhlý skiareál, kde budete mít nepřeberné vyžití jak pro sebe, tak i děti? Představujeme vám horský resort Buková Hora, který se prezentuje, díky svým parametrům, jako resort alpské úrovně. Skibukovka spojuje 5 sjezdových tratí, které vedou na Bukovou horu z tradičního střediska Čenkovice a z mladého moderního areálu Červené Vody. Najdete tam dvě nejdelší sjezdové tratě Orlických hor a nejmodernější čtyřsedačkovou lanovkou s vyhřívanými sedačkami.

Parkování pod Bukovou Horou nabízí místa pro obytné vozy i karavany s možností odběru elektrického proudu. Součástí služeb resortu jsou Apres ski bary, moderní restaurace, půjčovna se servisem a lyžařská škola. Dále tu také najdete funparky, snowparky a různé zábavné zóny, které mohou zabavit každého člena rodiny.

Zdroj obrázku: www.skibukovka.cz

 

Skiareál Klínovec

Ski Resort Klinovec

Délka sjezdovek: 31 kilometrů

Stupně obtížnosti: Černé, červené a modré sjezdovky

Live kamera: https://bit.ly/Klínovec_live

Web skiareálu: https://bit.ly/Klínovec_web

Vzdálenost od parkování: 0 m

 

 

Lákají vás Krušné hory? Máme pro vás tip na jeden z velmi vyhledávaných středisek minimálně v Krušných horách a to Skiareál Klínovec, který je v Krušných horách ten největší. Zároveň máte možnost na jednom místě si zalyžovat na českém a zároveň na německém sněhu. Skiareál Klínovec totiž sousedí se skiareálem Fichtelberg, který má dalších 16 km sjezdovek. Při zakoupení vícedenního skipasu můžete využívat sjezdovky obou areálů v rámci jednoho skipasu.

Pro parkování obytných vozů mají vymezené speciální parkoviště, kde si musíte předem rezervovat své místo.

Zdroj obrázku: www.klinovec.cz

 

SkiResort Černá Hora

Skiresort Cerna Hora

Délka sjezdovek: 17,5 kilometrů

Stupně obtížnosti: Červené a modré sjezdovky

Live kamera: https://bit.ly/Cerna_hora_live

Web skiareálu: https://bit.ly/Cerna_hora_web

Vzdálenost od parkování: 100 m

 

 

A máme tu další resort, který stojí za zmínku už jen kvůli své známosti mezi tuzemskými, ale i zahraničními lyžaři. Tentokrát se jedná o resort v Krkonoších s konkrétním názvem SkiResort Černá Hora, který je jeden z 5 resortů skupiny SkiResort ČERNÁ HORA – PEC. 

Resort má v zimní sezóně připravené nejen sjezdovky pro ostřílené lyžaře a snowboardisty, ale i pro ty nejmenší a nezkušené. V resortu najdete velkou dětskou lokalitu LIVE park Formánky, který je vybaven pojízdnými koberci a výukovými pomůckami. Součástí LIVE parku jsou i snowtubingové dráhy, animační programy a babysitting, půjčovna lyžařského vybavení a rodinná Hospůdka na Formánkách. Chcete zažít tak trochu jiný adrenalin? Ve SkiResortu Černá Hora najdete také sáňkařskou dráhu dlouhou 3,5 km, kde zavzpomínáte na dětské časy a ještě u toho zažijete dobrodružství.

Zdroj obrázku: www.skiresort.cz

 

SKI Areál Razula

Skiresort Razula

Délka sjezdovek: 1,350 kilometrů

Stupně obtížnosti: 1 km červené a 350 m modré sjezdovky

Live kamera: https://bit.ly/Razula_live

Web skiareálu: https://bit.ly/Razula_web

Vzdálenost od parkování: 100 m

 

 

Poloha tohoto menšího skiareálu se nachází v Beskydech ve Velkých Karlovicích. V okolí najdete spoustu lyžařských resortů, které můžete v rámci vaší dovolené navštívit. Areál nabízí upravované sjezdovky a zároveň zde najdete 50 km dlouhé běžecké tratě spravované obecním úřadem. Malí lyžaři mohou navštívit místní lyžařskou školu Razulák a pro ty odvážnější je tu snowtubing.

Parkování obytného vozu je zde možné za momentální cenu 400 Kč / den. 

Zdroj obrázku: www.valachy.cz

 

SKI Areál Čenkovice

Ski Areal Cenkovice

Délka sjezdovek: 8 kilometrů

Stupně obtížnosti: Červené a modré sjezdovky

Live kamera: https://bit.ly/Čenkovice_live

Web skiareálu: https://bit.ly/Čenkovice_web

Vzdálenost od parkování: 200 m

 

 

Další na řadě tu máme SKI areál Čenkovice, který se nachází v Pardubickém kraji a je jeden z největších tohoto kraje. Čekají tu na vás upravené sjezdovky a zábava pro celou rodinu. Své si najdou jak amatérští lyžaři, tak i ostřílení snowboardisti pro které je v areálu připravený snowpark. V místě umístění obytných vozů je i restaurace, možnost občerstvení, doplnění pitné vody, využití WC a sprchy.

Zdroj obrázku: www.skicenkovice.cz

 

Lyžařský areál Peklák

Lyzarsky areal Peklak

Délka sjezdovek: 880 metrů

Stupně obtížnosti: Červená sjezdovka 800m a Modrá sjezdovka 80m

Live kamera: https://bit.ly/Peklák_live

Web skiareálu: https://bit.ly/Peklák_web

Vzdálenost od parkování: 100 m

 

 

Vyražte do Orlických hor si zajezdit na 800m dlouhou sjezdovku červené obtížnosti. Dále areál nabízí lyžařskou školku a 80m dlouhou sjezdovkou modré obtížnosti pro výuku lyžování. Lyžovat můžete i v noci v rámci večerního lyžování a lyžařské vybavení vám půjčí v místní půjčovně. Pro obytné vozy jsou připravena speciální parkovací místa s el. přípojkou, kde si můžete doplnit pitnou vodu.

Samozřejmostí je sociální zařízení v podobě WC a umyvadel. Zimní dovolenou si můžete i zpestřit návštěvou plaveckého bazénu (25m bazén, dětský bazén, vířivka, tobogán, parní komory).

Zdroj obrázku: www.peklak.cz

 

Veškeré informace na tomto blogu byly v době sepsání aktuální a je možné, že se postupem času může něco změnit, a tak nebudou některé informace pravdivé. Zároveň vždy doporučujeme předem si ověřit dostupnost a rezervovat parkovací místo pro váš obytný vůz.

 

 

 

 

 

Z obytného vozu rovnou do lyžáků – 3 tipy na skiareály v Rakousku
Z obytného vozu rovnou do lyžáků – 3 tipy na skiareály v Rakousku
Zima
  Rakouské skiareály jsou českými turisty každým rokem velmi navštěvované. Ze strany rakouských lyžařských středisek jsou turisté s...
Číst více
Typy obytných aut a jaké si můžete půjčit u nás?
Typy obytných aut a jaké si můžete půjčit u nás?
Obecné
  Pod slovem obytný vůz či obytné auto si může každý představit úplně něco jiného. My vám v...
Číst více
Máme pro vás TIP na pronájem obytného vozu pro 2 osoby
Máme pro vás TIP na pronájem obytného vozu pro 2 osoby
Obecné
  Pojďme se více rozepsat o našich dvou premiantech, který se ideálně hodí k pronájmu pro 2 osoby....
Číst více
Všechny články

Nemůžete najít, co potřebujete?

Vyzkoušejte nás kontaktovat pomocí formuláře.

Kontaktovat