Autokempy v ČR a jaké v sezoně 2022 rozhodně navštívit!


 

Cestování s obytným vozem vám umožní navštívit více kempů během vaší dovolené. Zda ještě nevíte kam tento rok vyrazit, podívejte se na pár tipů, které jsme si pro vás vybrali. Kempy jsme vybírali, dle největší oblíbenosti a hledanosti na internetu.

 

Autokemp Olešná

Webové stránky: https://www.autokempolesna.cz/

Lokalita: Frýdek-Místek

Cena za stání obytného auta: 135 Kč/noc

 

autokemp Olesna

Pojďme si představit jeden z největších a nejvyhledávanějších kempů v celé České republice. Areál autokempu Olešná se nachází 25 kilometrů od Ostravy. V tomto kempu opravdu myslí na karavanisty ve velkém, jelikož celková plocha stanoviště pro karavany je veliké cca 4 000 m2, což představuje kapacitu zhruba 30 míst vybavených elektrickými přípojkami, která jsou za poplatek. Kemp bývá v provozu zhruba od 20. června do září.

V autokempu mají najatou bezpečnostní agenturu, která má na starosti noční hlídku. V kempu také najdete sociální zařízená, půjčovnu bruslí, koloběžek, sportovního vybavení, ale i beach volejbal a adventure golf.

Zdroj obrázku: https://www.autokempolesna.cz/ 

 

Cyklocamp pod Landštejnem

Webové stránky: https://www.cyklocamp.cz/

Lokalita: Staré Město pod Landštejnem

Cena za stání obytného auta: 170 Kč/noc

 

Cyklokemp pod Landstejnem

V kempu jsou obytné vozy velmi vítány, pro které mají připravenou obrovskou zpevněnou plochu, kde můžete zaparkovat a také se připojit na elektřinu. I v kempu pod Landštejnem je velké vyžití pro děti i dospělé. Hřiště vhodné pro volejbal nebo nohejbal, ohniště pro noční opékání špekáčků a v blízkosti kempu najdete například inlinovou dráhu, koupaliště, lanové centrum a cyklostezky.

Zdroj obrázku: https://www.cyklocamp.cz/

 

Autokemp Podhradí

Webové stránky: http://www.autokemppodhradi.cz/cenikubytovani.html

Lokalita: Vítkov u Opavy

Cena za stání obytného auta: 140 Kč/noc

 

Kemp Podhradi

Kemp Podhradí myslí v prvé řadě na bezpečnost svých zákazníků, a tak je celý areál autokempu oplocen a střežen kamerovým systémem. Kemp Podhradí disponuje nově zrekonstruovaným sociálním zařízením, včetně teplé vody. Parkování je zde samozřejmě možné i pro obytné vozy, kde uvítají i vaše čtyřnohé mazlíčky.

V areálu kempu je také možné zapůjčení knih, loděk, či jiného sportovního náčiní. 

 

Kemp je vhodný pro rodiny s dětmi pro které mají připravené trampolíny a hříště. Pro milovníky elektrocyklo turistiky mají v kempu nově zřízenou certifikovanou nabíječku pro Bosch a Shimano.

Zdroj obrázku: http://www.autokemppodhradi.cz/

 

Sportovní areál Dolní Morava

Webové stránky: http://www.sportovniarealdm.cz/

Lokalita: Vítkov u Opavy

Cena za stání obytného auta: 120 Kč/noc

 

Kemp Dolní Morava

Sportovní areál Dolní Morava je ideální pro rodiny s dětmi, táborníky a kempaře. V kempu mají celkově 12 elektrických přípojek, dále tu najdete wc i sprchy.

Pořádají zde koncerty, taneční zábavy a grilovačky. Pro kempaře je tu celkově skvělé a klidné zázemí. Děti zde mohou využít prolejzačky, trampolíny, basketbalové hřiště nebo pingpongový stůl.

Zdroj obrázku: http://www.sportovniarealdm.cz/

 

Autokemp Merkur

Webové stránky: https://www.kemp-merkur.cz/

Lokalita: Pasohlávky na Moravě

Cena za stání obytného auta: od 200 Kč/noc

 

Kemp Merkur

V Pasohlávkách mají obytňáky opravdu rádi. Autokemp Merkur nabízí 350 parkovacích míst pro stany a obytné vozy. Pro karavanisty jsou v kempu vyhrazené 2 velké plochy s ohraničenými boxy ATC I. , ATC II., kde jsou k dispozici elektrické přípojky (je třeba mít vlastní prodlužovací kabel o maximální délce 25m).

Parkovací místo ATC I je v přední části kempu v blízkosti jezera a Velké Laguny. Druhá část ATC II je cca uprostřed kempu u Velké Laguny. V ceně za místo je umístění karavanu nebo stanu a elektrická přípojka.

Zdroj obrázku: https://www.kemp-merkur.cz/

 

Autokemp Kristýna

Webové stránky: https://www.autocampkristyna.cz/

Lokalita: Hrádek nad Nisou

Cena za stání obytného auta: 150 Kč/noc

 

Autokemp Kristyna

Kemp Kristýna je jedním z velmi vyhledávaných kempů v ČR během letního období. Areál se nachází v lese v těsné blízkosti lomu Kristýna ve kterém se zákazníci kempu koupají a provádějí vodní sporty. Naleznete tedy zde podmínky pro koupání nebo surfování. Pro obytné vozy mají speciální parkovací místa i s přípojkou el. energie za poplatek 80,-Kč/noc.

Děti zde mají dostatek místa ke svým hrám, ale i dospělí mají své široké vyžití. V rekreačním areálu jsou k dispozici 3 budovy se sociálním zařízením včetně WC a sprchy pro invalidy. Sprchové automaty fungují na žetony které lze zakoupit za 10Kč za kus na recepci.

K přípravě jídla a mytí nádobí slouží kuchyňka jejíž výbavou jsou dva elektrické vařiče, dva dřezy s teplou vodou a zásuvky na el. proud. 

Zdroj obrázku: https://www.autocampkristyna.cz/

 

Autokemp Klůček

Webové stránky: https://www.autokemp-klucek.cz/

Lokalita: Doksy - Máchovo jezero

Cena za stání obytného auta: Není uvedeno

 

Autokemp Klucek

Přírodní kemp Klůček se nachází uprostřed  borového lesa. V jeho blízkosti je již zmíněné Máchovo jezero s písečnou pláží Klůček. Na pláži Klůček, které je vzdálená cca 500 m od kempu, najdete skvělé vyžití a klid pro celou rodinu. Vodní skluzavky, obří šachy a občerstvení je samozřejmostí. U hlavní pláže vzdálené 200 m od kempu najdete restaurace, dětské hřiště, půjčovnu šlapadel a mnoho dalšího.

Zdroj obrázku: https://www.autokemp-klucek.cz/

 

 

Veškeré informace na tomto blogu byly v době sepsání aktuální a je možné, že se postupem času může něco změnit, a tak nebudou některé informace pravdivé. Zároveň vždy doporučujeme předem si ověřit dostupnost a rezervovat parkovací místo pro váš obytný vůz.

 

 

 

 

 

Kam vyrazit lyžovat po ČR s obytným vozem?
Kam vyrazit lyžovat po ČR s obytným vozem?
Zima
  České hory nám lyžařům, snowboardistům a běžkařům nabízejí stovky kilometrů sjezdovek a prostoru pro uskutečnění dobrodružné a...
Číst více
Mapa Tenerife a zajímavosti o největším ostrově Kanárských ostrovů
Mapa Tenerife a zajímavosti o největším ostrově Kanárských ostrovů
Tenerife
  Kanárské ostrovy je souostroví ze 7 samostatných ostrovů -  Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La...
Číst více
Typy obytných aut a jaké si můžete půjčit u nás?
Typy obytných aut a jaké si můžete půjčit u nás?
Obecné
  Pod slovem obytný vůz či obytné auto si může každý představit úplně něco jiného. My vám v...
Číst více
Všechny články

Nemůžete najít, co potřebujete?

Vyzkoušejte nás kontaktovat pomocí formuláře.

Kontaktovat