Na Tenerife je celkem 31 obcí a jedno z nich je již zmíněné Puerto de la Cruz. Nachází se na severním pobřeží Tenerife a je 37 km západně vzdálené od hlavního města Santa Cruz de Tenerife, které je druhým největším a zároveň hlavním městem celého souostroví Kanárů. Puerto de la Cruz není vůbec velké městečko, ale za to zde žije okolo 32 000 lidí. Od jižního letiště je vzdáleno 87km a cesta autem vám bude trvat okolo 1h přes východní pobřeží a přes západní pobřeží okolo 1h 20min.

 

Centrum Puerto de la Cruz

Puerta de la Cruz

V centru najdete náměstí Plaza del Charco vyznačující se palmami, restauracemi, kavárnami a stánky se zmrzlinou nebo rychlým občerstvením. Při procházení v uličkách určitě narazíte na barevné rybářské domky, které jsou velmi zajímavé svým provedením i historií. Dále stojí za zmínku park Parque Taoro, ve kterém najdete nádhernou zeleň, palmy a malebná jezírka. Město se nachází v údolí Orotava, které je plné zeleně, horami a plážemi s černým pískem. Centrum Puerta de la Cruz je velmi historické a dělané na romantické procházky, které můžete zakončit posezením v kavárně nebo výletem do údolí Orotava.

Pokud budete mít více času a máte rádi zvířata a zoo, doporučujeme se podívat do úžasné zoologické zahrady Loro Parque. V Loro Parque můžete vidět delfíny, jaguáry, tučňáky, bílé tygry, delfinárium, lachtany, gorily, lvy ale i kosatky.

Nemůžete najít, co potřebujete?

Vyzkoušejte nás kontaktovat pomocí formuláře.

Kontaktovat